Aktualności Aktualności

Policja w lesie

W dniach 19-20 kwietnia 2017 roku wytypowani policjanci ze wszystkich 22 komend powiatowych i miejskich Policji województwa łódzkiego wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2017"

Jedną z konkurencji było przeprowadzenie oględzin miejsca zdarzenia w terenie otwartym. Do tej konkurencji wytypowano jeden z kompleksów leśnych w leśnictwie Oraczew, gdzie w 22 sektorach 22 drużyny złożone z kierownika grupy operacyjno -procesowej, policjanta dochodzeniowo-śledczego, policjanta operacyjnego oraz technika kryminalistyki przeprowadziły w dniu 20 kwietnia 2017 roku kryminalistyczne badanie miejsca zdarzenia.

Zgodnie z założeniem, policjanci na miejscu prowadzili oględziny miejsca pobicia osoby zaginionej dwa dni wcześniej w jednej z miejscowości powiatu sieradzkiego. Pobicie miał widzieć, z pobliskiej ambony, anonimowy mężczyzna, który telefonicznie zawiadomił Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Dyżurny na miejsce zdarzenia wysłał grupę operacyjno-procesową. Policjanci na wykonanie zadania mieli 4,5 godziny. W trakcie oględzin musieli ujawnić, opisać, zabezpieczyć procesowo i technicznie ślady kryminalistyczne i przedmioty, pozostawione dzień wcześniej przez członków komisji sędziowskiej.